Schowek01

 

 

Będzie chodnik.
 
Po dwudziestu latach oczekiwania przez mieszkańców na tę inwestycję, na Osiedlu Kopernika II rozpoczęliśmy budowę chodnika, łączącego ulicę Kopernika z ulicą Hejnickiego. 
Ten chodnik nie zmieścił się w budżecie na rok 2020, ale oszczędności które poczyniliśmy oraz podjeta mimo sprzeciwu pana radnego z tego okręgu oraz niewielkiej grupki mieszkańców zgoda Rady Miejskiej na sprzedaż działki pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich i Czerwińskiego spowodowały, że wygospodarowaliśmy środki na budowę tego bardzo potrzebnego odcinka, który w sposób nieoceniony poprawi bezpieczeństwo poruszania się pieszych - Mieszkańców całego osiedla. 
Za pomoc w powstanie tego chodnika bardzo dziękuję Przewodniczącemu Rady Osiedla panu Tomaszowi Jońca, który bardzo mocno zaangażował się w sprawę tej inwestycji.
 

Maseczki i przyłbice dla przychodni

Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Wrzołek z radnym Krzysztofem Kawalcem przekazała maseczki i przyłbice dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Marzenie Kwapisz: To dar ufundowany przez radnych miasta i gminy.

- Mamy maseczki z filtrem, tak jak uzgadnialiśmy, maseczki chirurgiczne i przyłbice regulowane – powiedziała podczas przekazaniu daru przewodnicząca Beata Wrzołek. - W imieniu całej rady kupiliśmy materiały. Mamy nadzieję, że będą służyły paniom, zabezpieczały i chroniły przed koronawirusem.

- Dla nas to przyjemność, że możemy pomóc przychodni – dodał radny Krzysztof Kawalec.

Dyrektor Marzena Kwapisz podziękowała za przekazane materiały. - Dary dziś otrzymane były uzgodnione z nami, takie mieliśmy zapotrzebowanie – powiedziała dyrektor. - Naprawdę się przydadzą, jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc.

Marzena Kwapisz poinformowała, że pacjenci przyjmowani są w przychodni tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy jest potrzeba wykonania ekg, zastrzyku. Głównie udzielane są teleporady. wypisywane recepty. Naprawdę mało jest pacjentów, którzy wchodzą do przychodni.

            Przewodnicząca Beata Wrzołek z radnym Krzysztofem Kawalcem przekazali przychodni 22 przyłbice, 20 maseczek z odpowiednim filtrem oraz 300 maseczek jednorazowych chirurgicznych. Dar nie wziął się znikąd, został zakupiony ze środków przekazanych przez 14 radnych Rady Miejskiej w Opatowie, bo tyle obecnie osób liczy rada. Udało się zebrać około 2800 zł.

Read more ...

Jarmark z licznymi atrakcjami

Przez dwa dni, 1 i 2 czerwca, tym razem w nowej formule odbywał się w rynku i amfiteatrze „Jarmark Opatowski”. Uczestniczyli w nim goście zagraniczni, z Węgier i Słowacji. Gwiazdą pierwszego dnia był zespołu De Mono.

Już w piątek, 31 maja, rozpoczęły się imprezy towarzyszące: pokazy najnowszych modeli mercedesa, piknik z „Dwójką”, biegi na stadionie miejskim, zawody wędkarskie o puchar starosty opatowskiego w Zochcinku, koncert Chóru św. Marcina w Bramie Warszawskiej.

Read more ...

baner sipws1

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO